Utrata jędrności skóry ciała to jeden z najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się do nas klientki. Na całe szczęście doskonale wiemy, jak możemy Wam pomóc. Poniżej znajdziesz przegląd metod, które stosujemy, aby przywrócić jędrność ciału.
Odpowiedź na to pytanie jest bardziej skomplikowana, niż “starzejemy się”. Owszem, skóra traci na jędrności z biegiem lat, ponieważ już w okolicy 30 roku życia zaczyna spadać poziom produkowanego przez nią kolagenu - a to on, wraz z elastyną, odpowiada za prawidłowe napięcie skóry. Jednak wiek to nie wszystko. Skóra traci jędrność, gdy jest odwodniona i gdy brakuje jej substancji odżywczych. Może również tracić na jędrności ze względu na zaburzenia hormonalne, co zdarza się nawet u bardzo młodych kobiet. Utrata jędrności na ciele - szczególnie na brzuchu czy w okolicy pośladków - to częsty problem występujący po ciąży. W trakcie jej trwania dochodzi do naprężenia skóry, która niekiedy miewa trudności, aby wrócić do pierwotnego rozmiaru. Podobnie dzieje się, gdy zrzucimy zbędne kilogramy. Paradoks polega na tym, że im większy nasz sukces i im więcej pożegnanych kilogramów, tym większy problem z “nadmiarową” skórą. Wtedy na pomoc przychodzą zabiegi kosmetologiczne, które już w parę miesięcy potrafią znacząco poprawić jej wygląd. A przy okazji - nasze samopoczucie! Przyjrzyjmy się najczęściej wybieranym zabiegom wykonywanym w NEWLOOK's Institute.
Jak to działa?
Fale radiowe działają na włókna kolagenowe, stopniowo je rozgrzewając. W ten sposób stymulują komórki skóry właściwej, zwane fibroblastami, to produkcji kolagenu i elastyny.
Wszystko dzieje się w sposób naturalny i zupełnie bezbolesny - klientka odczuwa jedynie ciepło i mrowienie w miejscu przyłożenia głowicy. Fale radiowe, czyli inaczej radiofrekwencja RF, uznawana jest za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów w walce z utratą jędrności, wiotkością i rozstępami. Może być stosowana na brzuch, piersi, pośladki, uda, ramiona.
Dla kogo?
Dla osób, które szukają pewnego i trwałego efektu ujędrnienia ciała, ale bez użycia skalpela. Fale radiowe doskonale sprawdzają się jako zabieg “ostatniej szansy” - gdy wszystkie inne, subtelniejsze zabiegi zawiodły. Przeciwwskazaniem jest ciąża, karmienie piersią, nowotwory, nieuregulowana cukrzyca, epilepsja oraz wyjątkowa wrażliwość na ciepło.
Ile zabiegów?
Zaleca się wykonanie serii minimum 12 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu.
Dowiedz się więcej o zabiegu fal radiowych.
Jak to działa?
Urządzenie wykorzystywane do zabiegu emituje promieniowanie podczerwone (IR) o konkretnej długości fali (przedział 750-1800 nm). Z jego pomocą specjalista dokonuje punktowego podgrzewania głębokich warstw skóry. W ten sposób włókna kolagenowe zostają pobudzone, aby powrócić do pierwotnego kształtu (skurczyć się). Termolifting Zaffiro poprawia jędrność, elastyczność i napięcie skóry. Ostateczne efekty zwiększenia gęstości skóry widoczne są po kilku miesiącach od zakończenia serii zabiegów.
Dla kogo?
Dla kobiet, które w niedawnym czasie przeszły ciążę, utraciły dużo kilogramów lub zaczynają dostrzegać pierwsze objawy starzenia się skóry. Termolifting Zaffiro to zabieg polecany szczególnie osobom w średnim wieku, które wymagają wsparcia w początkowych fazach starzenia się skóry i szukają efektywnych zabiegów profilaktycznych o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym.
Ile zabiegów?
W przypadku zabiegów na ciało, zaleca się wykonanie serii złożonej z 8 zabiegów.
Dowiedz się więcej o thermoliftingu Zafirro.
Jak to działa?
Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu z pomocą bardzo cienkiej igły dwutlenku węgla, który wywołuje miejscowo kontrolowany stan zapalny. W wyniku tego działania tkanki skóry podejmują naturalne procesy naprawcze, co prowadzi do produkcji kolaganu i elastyny, wytworzenia dodatkowych naczynek krwionośnych i szybszego przepływu substancji odżywczych. Karboksyterapia jest bezbolesną, skuteczną metodą walki ze zmarszczkami na twarzy, a na całym ciele - zwiększania gęstości skóry, poprawiania jej struktury i jędrności.
Dla kogo?
Karboksyterapia polecana jest paniom poszukującym sprawdzonego, efektywnego rozwiązania do walki z oznakami starzenia na całym ciele i twarzy. Jest to zabieg, który rewelacyjnie współgra z planem treningowym i dietą - dwutlenek węgla przyspiesza metabolizm komórkowy i sprawia, że tkanki tłuszczowe spalane są w szybszym tempie.
Ile zabiegów?
Aby uzyskać efekt jędrnej skóry na całym ciele, należy wykonać minimumj 12 zabiegów (po 2 w tygodniu).
Dowiedz się więcej o karboksyterapii na ciało.
Jak to działa?
Endermologia oddziałuje na tkankę łączną i tkanki skóry, wykorzystując do tego działania próżnię. Jest to niebywale relaksujący i przyjemny zabieg, porównywalny do intensywnego masażu. Głowica urządzenia wykorzystywanego do zabiegu endermologii zasysa fragment skóry, a następnie go roluje, tym samym w mechaniczny sposób „rozmasowując” tkankę tłuszczową, wyrównując jej rozłożenie i pobudzając naturalne procesy komórkowe. Z tego powodu endermologia sprawdza się do redukcji nawet opornego cellulitu, pracy z trudnymi miejscami na ciele (przedramiona, uda, pośladki).
Dla kogo?
Endermologia jest zabiegiem skutecznym, ale delikatnym - dlatego lista przeciwwskazań do zabiegu jest stosunkowo krótka. Mogą się jej poddawać nawet kobiety w ciąży (pod warunkiem, że zabieg będzie obejmować inne partie, niż okolice brzucha). Ze względu na terapeutyczne działanie masażu może być stosowana przez osoby w każdym wieku, które oprócz poprawy jędrności skóry, chciałyby uzyskać efekt zrelaksowania i rozluźnienia mięśni.
Ile zabiegów?
Specjaliści zalecają wykonanie serii 10-20 zabiegów - w zależności od partii ciała oraz stopnia zaawansowania zmian.
Dowiedz się więcej o endermologii na ciało.
Jak to działa?
W trakcie zabiegu impulsy niezogniskowanej fali akustycznej rozchodzą się po wybranej do zabiegu partii ciała w postaci drgań. W ten sposób tkanki skóry zostają pobudzone do działania: zwiększa się ilość produkowanych przez nie kolagenu i elastyny, jak również przepływ substancji odżywczych. Już po kilku zabiegach obserwuje się znaczne zagęszczenie skóry, a co za tym idzie - polepszenie jej jędrności. Skuteczność fali akustycznej została potwierdzona badaniami.
Dla kogo?
Fala akustyczna to zabieg idealny dla osób, które nie chcą poddawać się bolesnym procedurom i szukają relaksujących i miłych w odbiorze sposobów na pozbycie się cellulitu oraz poprawę wyglądu skóry. To także rodzaj zabiegu dla osób, które spodziewają się szybkich efektów przy małej ilosci wizyt w salonie.
Ile zabiegów?
Zaleca się wykonanie serii złożonej z 12 zabiegów.
Dowiedz się więcej o fali akustycznej.
Jak to działa?
Dermaroller to zabieg wykonywany z użyciem profesjonalnego urządzenia, od którego przejął nazwę. Głowica tego urządzenia pokryta jest mikroigiełkami, które podczas serii nakłuć skóry, docierają do jej warstwy rogowej. Dzięki tym mikrokanalikom możliwe jest dostarczenie bogatego w substancje odżywcze profesjonalnego preparatu, wspomagającego komórki w naturalnej odbudowie. Dermaroller ma szerokie zastosowanie - od walki z oznakami starzenia, poprzez zwiększanie gęstości skóry, na redukcji cellulitu skończywszy. Efekt poprawienia jędrności skóry jest pewny po serii zabiegów.
Dla kogo?
Dla osób, które nie obawiają się zabiegów z wykorzystaniem mikroigieł i które poszukują intensywnego sposobu na poprawienie kondycji skóry. Dermaroller nie może być stosowany na skórze bardzo wrażliwej i w przypadku uczuleń na składniki aktywne. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są standardowe: ciąża, laktacja, problemy z krzepliwością krwi, nieuregulowana cukrzyca, silne zaburzenia hormonalne.
Ile zabiegów?
Aby cieszyć się większą gęstością skóry zaleca się wykonanie serii 12 zabiegów w odstępie tygodniowym.