Oczyszczanie pleców
GŁADKA I ZDROWA SKÓRA PLECÓW
Plecy to część ciała, o którą trudno w odpowiedni sposób zadbać.
Jeśli skóra jest podatna na powstawanie zaskórników i stanów zapalnych, często na plecach pojawiają się wykwity skórne i nieestetyczne zmiany.
Celem zabiegu manualnego oczyszczania pleców jest przywrócenie naturalnej równowagi skórze pleców, usunięcie niedoskonałości i zredukowanie stanów zapalnych.
Oczyszczanie pleców to zabieg, któremu może się poddać osoba w każdym wieku. Najczęściej wypryski na plecach związane są z ogólnymi tendencjami skórnymi - osoby borykające się z trądzikiem na twarzy, miewają także problemy ze skórą pleców. Jednak prosaki, zaskórniki i stany zapalne na plecach mogą pojawiać się w efekcie zmian hormonalnych, w czasie wzmożonych ćwiczeń fizycznych na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji skóry tego obszaru i po chorobie.
Wskazaniem do oczyszczania pleców są pojawiające się:
Najczęściej są one umiejscowione na ramionach i w okolicy łopatek, jednak obejmują także dolne partie pleców.
Efektem zabiegu oczyszczania pleców jest gładka, zadbana skóra tego obszaru, z widocznie zminimalizowanymi porami i usuniętymi zmianami barwnikowymi.
Większość zabiegów przeprowadzanych w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych ma także działanie bakteriobójcze.
W zależności od konkretnych potrzeb skóry, kosmetolog może zaproponować jeden z kilku sposobów oczyszczania pleców.
Zalicza się do nich peeling mechaniczny lub chemiczny, oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazję. Do zabiegu nie trzeba się szczególnie przygotowywać, jednak nie może być on przeprowadzany w przypadku aktywnie toczącego się procesu chorobowego objawiającego się łuszczeniem, wysypką czy egzemą.
Nie jest wskazane także dokonywanie oczyszczania pleców, jeśli skóra jest bardzo mocno opalona lub planowana jest ekspozycja na słońce (np. urlop).
Schemat przebiegu zabiegu kształtuje się następująco:
Po zabiegu nie należy się opalać, korzystać z sauny czy basenu. Najlepiej jest pozwolić skórze “oddychać” w warunkach domowych. Po dobie ewentualne uczucie dyskomfortu i podrażnienia znika.
Manualne oczyszczanie pleców przebiega zgodnie ze schematem manualnego oczyszczania twarzy. Jest wykonywane przez profesjonalistę w odpowiednich warunkach. Odblokowana dzięki odpowiedniemu preparatowi lub ciepłej parze zawartość porów zostaje usunięta poprzez nacisk palców kosmetologa. W niektórych przypadkach stosowane są specjalne metalowe narzędzia do usuwania zaskórników.
Przy oczyszczaniu pleców połączonym z peelingiem chemicznym, na początku przeprowadzane jest oczyszczanie manualne. Dopiero później, przeprowadzany jest peeling z użyciem kwasu o odpowiednim stężeniu, dobranym do rodzaju zmian skórnych.
Odwrotnie niż w przypadku peelingu chemicznego, w tym przypadku na początku zabiegu przeprowadzany jest peeling kawitacyjny, a dopiero potem oczyszczanie manualne. Peeling kawitacyjny wykorzystuje tzw. zjawisko kawitacji, czyli szybkie przejście ze stanu płynnego w gazowy. Skóra poddawana zabiegowi jest nawilżana serum, a w wyniku kontaktu z ultradźwiękami jej martwe, zrogowaciałe tkanki się rozpadają. Po takim złuszczaniu następuje faza usunięcia rozpulchnionej zawartości porów i ukojenie skóry.
Przeciwwskazaniami do manualnego oczyszczania pleców są:
W przypadku oczyszczania połączonego z działaniem peelingu kawitacyjnego lub chemicznego, przeciwwskazaniami są:
Tel:+48 22 353 73 63
instytut@instytut-urody.com
pon - pt: 9 - 21
sobota: 9 - 17