Prosaki pod oczami
Z pewnością doskonale kojarzysz te charakterystyczne malutkie i twarde kuleczki, które pojawiają się znienacka na twarzy. Czekanie na ich zniknięcie zazwyczaj nigdy się nie skończy – prosaki, bo to o nich oczywiście mowa, bardzo rzadko znikają samoistnie. Masz tego typu zmiany dermatologiczne? W takim razie ten artykuł z pewnością okaże się pomocny! Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kompendium wiedzy o prosakach pod oczami, w którym znajdziesz informacje na temat przyczyn ich powstawania i sposobów usuwania. Udanej lektury!
Prosaki pod oczami są często mylone z trądzikiem, jednak wszelkie próby ich wyciśnięcia nie przynoszą oczekiwanego efektu. To właśnie różni je od zwykłych krost – nie można ich samodzielnie wydusić. Prosaki to twarde i bardzo małe cysty, które mają biały lub żółtawy kolor. Choć występują w grupach, to nie są rozsiewane przez dotyk. W medycynie prosaki dzieli się na pierwotne (zaczerwienione, znikają po pewnym czasie), wtórne (pojawiają się w wyniku uszkodzenia skóry), a także wysiewowe. Ostatni rodzaj jest często związany z zaburzeniami o podłożu genetycznym lub autoimmunologicznym.
Prosaki pod oczami powstają w wyniku zrogowacenia mieszków włosowych, które prowadzi do zatkania ujść gruczołu łojowego. W wyniku tego sebum nie jest wydzielane na zewnątrz, a zbiera się właśnie w nich. Efekt? Białe, twarde cysty pojawiające się najczęściej w skupiskach na twarzy. Do innych przyczyn możemy zaliczyć zaburzenia gospodarki hormonalnej lub predyspozycje genetyczne.
Od lat zmagasz się z prosakami pod oczami i chcesz raz na zawsze się z nimi pożegnać? Nie ma problemu! Zanim opowiemy Ci więcej o dwóch najpopularniejszych sposobach ich usuwania. Mamy dobrą wiadomość – białe, twarde cysty nie są groźne dla zdrowia, a pojawienie się ich na skórze nie jest objawem żadnej poważnej choroby. Oczywiście, możesz się zdecydować na ich usunięcie, jednak wyłącznie ze względów estetycznych. U wielu osób prosaki po prostu wpływają na samoocenę i pewność siebie, obniżając tym samym komfort życia.
Jak w takim razie usunąć prosaki pod oczami? Możesz spróbować zrobić to na wiele sposobów, jednak tylko dwa z nich są skuteczne. Pierwszym z nich jest nakłucie cysty igłą pod odpowiednim kątem. Ma to pomóc w odblokowaniu ujścia gruczołu łojowego, którego zatkanie jest najczęstszą przyczyną pojawienia się tego typu zmian skórnych. O wiele lepszym pomysłem jest termokoagulacja – nowoczesna i bezinwazyjna metoda usuwania prosaków pod oczami, która nie tylko skutecznie likwiduje zmiany dermatologiczne, ale także umożliwia dokładne wyczyszczenie pozostawionych przez nie dziurek.
Termokoagulacja to nowoczesna, niezwykle skuteczna i bezinwazyjna metoda usuwania różnorodnych zmian skórnych. Oprócz prosaków pod oczami z jej pomocą można także zlikwidować żółtaki, naczyniaki gwiaździste i wiśniowe, brodawki oraz włókniaki. Co istotne, w wielu przypadkach wystarczy tylko jeden zabieg, abyś na nowo mogła cieszyć się gładką, wolną od jakichkolwiek zmian skórą. W czym tkwi sekret skuteczności termokoagulacji? W wykorzystaniu generującej ciepło fali radiowej o odpowiednich parametrach, która po zetknięciu z powierzchnią twarzy prowadzi do wystąpienia efektu koagulacji. Sam zabieg usuwania prosaków pod oczami nie wymaga nacinania i nakłuwania skóry, a do tego jest bezpieczny dla sąsiednich tkanek, które nie zostają w żadnym stopniu naruszone. To wszystko dzięki zastosowaniu certyfikowanego urządzenia Lamprobe! Amerykański sprzęt najnowszej generacji zapewnia maksymalną precyzję i pełną kontrolę intensywności podczas zabiegu.
Pamiętaj, że choć usuwanie prosaków pod oczami termokoagulacją jest bardzo bezpieczne i bezinwazyjne, to nie każdy może umówić się na zabieg. Do przeciwwskazań zaliczamy:
Warto mieć na uwadze, że szczerość podczas wywiadu przeprowadzanego przez kosmetologa to podstawa Twojego bezpieczeństwa. Nie ukrywaj swoich chorób i dolegliwości. W niektórych przypadkach wystarczy jedynie odczekać, aby móc skorzystać ze wszystkich korzyści, jakie niesie za sobą usuwanie prosaków pod oczami termokoagulacją.
Po usunięciu prosaków pod oczami skóra będzie potrzebować trochę czasu na regenerację. Czas wymagany do całkowitego wygojenia miejsca poddanego zabiegowi jest różny – u niektórych trwa to kilka dni, podczas gdy inne osoby muszą czekać nawet kilka tygodni. Jest to kwestia indywidualna, jednak możemy zapewnić, że okres ten nie przekroczy 6 tygodni. Na tym nie koniec! Warto pamiętać, że choć po termokoagulacji nie są potrzebne dodatkowe kontrole, to konieczne jest stosowanie się do zaleceń kosmetologa.
Przede wszystkim unikaj dotykania miejsca, z którego usunięto prosaki! Pod oczami mogą pojawić się strupki oraz zaczerwienienie i opuchlizna. To oznaka prawidłowej regeneracji skóry. Aby jednak proces mógł przebiegać właściwie, konieczne jest zrezygnowanie z makijażu, kosmetyków do pielęgnacji i moczenia okolic oczu przez 24 godziny po usunięciu zmian dermatologicznych. Nie możesz także odwiedzać siłowni i uprawiać żadnej formy aktywności fizycznej przez 3 dni. Ważne jest również, abyś zrezygnowała z sauny, basenu i kąpieli parowych przez przynajmniej 2 tygodnie. Z kolei przez 30 dni po usunięciu prosaków pod oczami konieczne jest unikanie słońca, wizyt w solarium i samoopalaczy. Przed każdym wyjściem z domu należy również aplikować krem z filtrem 50+!
Opinia zostanie opublikowana po weryfikacji przez redakcję.
Teraz nastąpi przekierowanie na naszą stronę w google gdzie także możesz podzielić się swoją opinią...