Mezoterapia igłowa - skuteczny sposób na wypadanie włosów
Mezoterapia igłowa skóry głowy polecana jest osobom, które borykają się z problemem nadmiernej utraty włosów - zarówno o podłożu chorobowym, jak i związanym z trybem życia. Jest to zabieg bezbolesny, odznaczający się wysoce zadowalającymi rezultatami. Chcesz wiedzieć więcej? W tym artykule znajdziesz informacje:
Mezoterapia to metoda wykorzystywana w wielu zabiegach kosmetologicznych. Polega na nakłuwaniu miejsc problematycznych lub objętych schorzeniem i wstrzykiwaniu substancji o właściwościach odżywczych i leczniczych. Ze względu na precyzyjną, bezpośrednią metodę podania preparatów, mezoterapia przynosi szybkie efekty przy wielu problemach: głębokich zmarszczkach, utracie jędrności skóry, trądziku, ale również w przypadku wypadających włosów.
Mezoterapia igłowa skóry głowy poprawia jakość włosów, zmniejsza ich skłonność do wypadania i może pobudzić porost nowych, tzw. baby hair. Zatem na czym konkretnie polega skuteczność tego zabiegu?
Zabieg, ze względu na przerwanie ciągłości skóry, wykonywany jest z zachowaniem wszystkich restrykcyjnych zaleceń higienicznych. Kosmetolog w jednorazowych rękawiczkach dokonuje serii powierzchniowych nakłóć w newralgicznych miejscach skóry głowy. Preparat stosowany do zastrzyków złożony jest z kombinacji witamin, minerałów i substancji odżywczych. W niektórych przypadkach są to również leki, takie jak sterydy. Niekiedy do ostrzykiwania skóry głowy wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane bezpośrednio z krwi klienta. W tym celu przed zabiegiem pobiera się mu krew, która następnie zostaje odwirowana celem oddzielenia osocza od krwinek, podobnie jak ma to miejsce w przypadku tzw. liftingu wampirzego. Po zakończeniu zabiegu specjalista wykonuje masaż skóry głowy, dzięki któremu zastosowane preparaty równomiernie się rozchodzą.
To, jaka mieszanka substancji aktywnych zostanie zastosowana do zabiegu, określane jest przez specjalistę i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Mezoterapia skóry głowy to idealne rozwiązanie dla osób, które dotknął problem nadmiernej utraty włosów. Jest to wyzwanie, przed którym staje w dzisiejszych czasach coraz większa ilość kobiet i mężczyzn.
Do najczęstszych przyczyn łysienia i wypadania włosów zalicza się:
Chociaż zdecydowanie mezoterapia igłowa skóry głowy nie zastąpi zdrowych nawyków życia codziennego, wykazuje wysoce satysfakcjonujące rezultaty w zatrzymaniu wypadania włosów i odzyskiwaniu gęstości fryzury u niemal każdej osoby poddanej dopasowanej serii zabiegów. Mezoterapia może być przeprowadzana również profilaktycznie, jako zabieg wzmacniający włosy.
Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem o stosunkowo krótkiej liście przeciwwskazań i skutków ubocznych. Zdecydowanie jednak nie mogą się jej poddawać kobiety w ciąży, osoby z obniżoną krzepliwością krwi lub u których występuje alergia na konkretne składniki preparatów stosowanych do zastrzyków. Zabieg odradzany jest również w przypadku cukrzycy, infekcji ogólnoustrojowych i chorób skóry głowy.
Mezoterapia generalnie nie jest zabiegiem bolesnym, jednak u osób, które mają bardzo niski próg bólu niekiedy stosuje się znieczulenie miejscowe. Po zabiegu często pojawia się delikatny obrzęk w miejscach iniekcji, który może powodować dyskomfort. Ślady po wkłuciach oraz wrażenie mrowienia czy nadwrażliwości przeważnie ustępuje do kilku godzin po zabiegu (6-12 godzin).
Po zabiegu zaleca się stosowane konkretnych produktów do pielęgnacji skóry głowy, unikanie przegrzewania, sauny i basenu. Efekty mezoterapii skóry głowy obserwowane są po kilku tygodniach, jednak niezbędne jest zastosowanie serii co najmniej 4 zabiegów. W przypadku terapii intensywnej zaleca się wykonywanie zabiegów co tydzień przez okres dwóch miesięcy, a następnie wykonywanie zabiegu przypominającego raz na miesiąc.
Oczywiście efekty mezoterapii skóry głowy zależne są również od codziennego sposobu funkcjonowania osoby poddającej się zabiegowi.
Mezoterapia igłowa skóry głowy wykonywana jest przez specjalistów i powinna być przeprowadzana jedynie w higienicznych warunkach odpowiednio wyposażonych gabinetów. Ze względu na serię iniekcji przerywających ciągłość skóry głowy, konieczne jest zadbanie o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Tym bardziej, jeśli do mezoterapii igłowej wykorzystywane jest osocze z krwi klienta.
Dlatego bardzo ważne jest, aby wykonywać mezoterapię igłową jedynie w miejscach sprawdzonych, o potwierdzonej renomie, w których pracuje się na nowoczesnym sprzęcie, a personel posiada odpowiednie kwalifikacje.