Czy endermologia działa na cellulit?
Endermologia to zabieg, który jest najczęściej wybierany przez osoby rozpoczynające intensywną walkę z cellulitem. Nie dziwi nas to bowiem zabieg jest bezbolesny i stosunkowo niedrogi. Pozwala też na szybkie dostrzeżenie rezultatów. Jak długo się jednak utrzymują? Dlaczego o efektach endermologii mówi się, że są “tymczasowe”? Jak działa zabieg?
Endermologia jest zabiegiem wykonywanym specjalistycznym urządzeniem, wyposażonym w głowicę wytwarzającą próżnię. Zbudowana jest ona z dwóch rolek, między którymi umieszczony zostaje fałd skórny. Tkanki poddawane są nie tylko mechanicznemu uciskowi (rolowaniu), ale również działaniu siły ssącej. Chociaż brzmi to na potencjalnie bolesne doświadczenie, endermologia jest bardzo przyjemna. W indywidualnym odczuciu klientów porównywana jest najczęściej z intensywnym masażem.
Zabiegowi endermologii może być poddawany brzuch, uda, pośladki, ale również twarz, dekolt i szyja. Specjalista ma również możliwość dobierania mocy urządzenia i dostosowywania go do potrzeb klienta oraz danego obszaru.
Endermologia z początku stosowana była jedynie w fizjoterapii, jako zabieg wspomagający w regeneracji mięśni, rozluźniający, przyspieszający rekonwalescencję pourazową. Dostrzeżono jednak jej potencjał kosmetologiczny. Skóra poddawana zabiegowi znacząco zyskuje na wyglądzie, staje się bardziej jędrna i lepiej ukrwiona. A co najważniejsze dla osób borykających się z problemem cellulitu - endermologia sprawia, że pośladki i uda odzyskują gładką fakturę. Jak to możliwe?
W czasie zabiegu endermologii, znajdujące się w tkankach fibroblasty, komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, zostają mechanicznie pobudzone do działania. Oba te białka odpowiedzialne są za zdrowy wygląd skóry, jej elastyczność, jednolitą fakturę i strukturę. Z różnych jednak względów (wiek, nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej), kolagen i elastyna wydzielane są w mniejszych ilościach, co powoduje wiotczenie skóry, utratę jędrności, jak również powstawanie cellulitu.
W trakcie zabiegu endermologii stymulowana jest również tkanka łączna, co znacząco poprawia krążenie żylne i limfatyczne. Masaż endermologiczny stymuluje adipocyty (inne określenie na tkanki tłuszczowe), do uwalniania się do krwioobiegu i w konsekwencji - prowadzi do wydalenia z organizmu.
Zabieg endermologii zatem:
W konsekwencji już kilka zabiegów prowadzi do widocznego zmniejszenia obwodu ud czy brzucha, a także spektakularnej poprawy wyglądu części ciała objętych cellulitem. W naszym salonie dokonujemy pomiarów przed pierwszą sesją endermologii oraz po zakończonej terapii - w ten sposób monitorujemy postępy i sprawdzamy skuteczność zabiegową.
Decydując się na endermologię warto mieć świadomość, że cieszenie się jej rezultatami przez dłuższy czas jest możliwe jedynie po wprowadzeniu odpowiednich nawyków na co dzień. Chociaż zabieg endermologii pozwala na uzyskanie szybkich efektów, brak stosowania się do zaleceń dotyczących diety, ruchu i spożywania dużej ilości płynów doprowadzi do szybkiego nawrotu cellulitu.
Bardzo dobre efekty zabiegowe osiągamy łącząc ze sobą różne terapie antycellulitowe. Mamy w tym ogromne doświadczenie.
Z endermologią połączyć możemy m.in. falę uderzeniową, karboksyterapię czy też mezoterapię igłową. Cellulit nie ma szans oprzeć się tak zmasowanemu atakowi.
Osobom, które dopiero wypowiadają wojnę cellulitowi, zazwyczaj zaleca się odbycie intensywnej terapii, polegającej na wykonaniu 10-15 zabiegów 2 – 3 razy w tygodniu. Po tym czasie wskazane jest kontynuowanie terapii w formie 1 zabiegu na dwa tygodnie a następnie raz w miesiącu. Taka praktyka, w połączeniu z dostosowaną do trybu życia aktywnością, nawadnianiem organizmu i stosowaniem zbilansowanej diety pozwala na cieszenie się gładką skórą przez cały czas.
Warto wspomnieć, że chociaż endermologia uznawana jest za zabieg bezpieczny i może być stosowana np. przez kobiety w ciąży (z wyłączeniem obszaru brzucha), bardzo istotne jest zwracanie uwagi na częstotliwość wykonywanych zabiegów. Specjaliści zaznaczają, że zbyt częste sięganie po endermologię zamiast wprowadzenia zdrowych nawyków może prowadzić do powstawania siniaków i bolesności mięśni. Bez wątpienia jednak konsultowanie planu zabiegowego i codziennych praktyk z doświadczonymi kosmetologami uchroni nas przed taką sytuacją.