Kinesiotaping
KINESIOTAPING LECZY BÓLE STAWÓW I KRĘGOSŁUPA
Kinesiotaping zwany inaczej plastrowaniem dynamicznym stanowi metodę terapeutyczną, wynalezioną w latach siedemdziesiątych XX wieku przez dr. Kenzo Kase z Japonii, polegającą na oklejaniu danych części ciała kolorowymi plastrami. Ma to na celu wyeliminowane bólu lub zapobieganie kontuzjom.
Kinesiotaping stał się to bardzo popularny zwłaszcza wśród sportowców (używa go m.in. Serena Williams) począwszy od lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Metoda ta może pomóc także na bóle kręgosłupa, skurcze łydek czy krążenie.
Kinesiotaping opiera się na używaniu specjalnych plastrów. Są one zrobione z bawełny. Grubością i ciężarem mają „przypominać" skórę i tak samo jak ona charakteryzują się dużą elastycznością. Plastry te nie są niczym nasączane (żadnymi substancjami przeciwbólowymi czy przeciwzapalnymi), dzięki czemu mogą je stosować alergicy i osoby które nie korzystają lub nie mogą korzystać z takich środków leczniczych.
Plastrowanie dynamiczne polega na przylepieniu opisywanych taśm do ciała. W związku z tym, że są one zrobione z bawełny skóra może w nich swobodnie oddychać. Nie przeszkadzają one również w normalnym funkcjonowaniu, nie powodują uczucia „ciągnięcia" czy napięcia, ponieważ są rozciągliwe. Można je nosić bez zdejmowania przez dłuższy czas, są bowiem również wodoodporne i działają 24 godziny na dobę.
Po zastosowaniu kinesiotapingu naklejone plastry mają za zadanie uniesienie skóry, co sprawia, że między nią a mięśniem tworzy się przestrzeń. Służą one na daną partię ciała i mogą działać rozluźniająco, pobudzająco, rozciągająco lub stabilizująco, w zależności od tego jaką technikę naklejania się zastosuje.
Kinesiotaping wpływa pozytywnie zarówno skórę, jak i naczynia krwionośne i limfę. Może być także zastosowany w przypadku rehabilitacji więzadeł, stawów czy mięśni (zarówno pojedynczych, jak i całych grup mięśniowych).
Nieinwazyjne i nienasączane żadnymi środkami leczniczymi plastry mogą być stosowane na różne dolegliwości. Plastrowanie dynamiczne działa zarówno na ból kręgosłupa czy napięcie mięśniowe, jak i na urazy. Pomaga walczyć ze stresem, eliminuje obrzęki. Kinesiotaping może być także używany w celach estetycznych - w walce ze zmarszczkami. Poniżej można przeczytać dokładną listę wskazań do jego zastosowania:
Kinesiotaping ma wiele zalet zarówno w sferze leczniczej, jak i estetycznej. Plastrowanie dynamiczne pomaga leczyć kontuzje i urazy powypadkowe. Jest doskonałą metodą leczenia bólów kręgosłupa a także pomaga przy bólach rematycznych. Dodatkowo może także przyczynić się do zmniejszenia bólu pooperacyjnego. Leczy nadwyrężone lub napięte mięśnie oraz niweluje skurcze.
Ponieważ wspomaga krążenie limfy, może pomóc w przypadku problemów z krążeniem. Ponadto zapobiegają zmarszczkom mimicznym i rozstępom u kobiet w ciąży. Ponieważ nie posiada żadnych przeciwwskazań (plastry są bawełniane - przepuszczają powietrze i nie są nasączone żadnymi środkami leczniczymi) może być stosowane przez każdego. Same plastry zaś nie stanowią przeszkody w normalnym funkcjonowaniu - są wygodne i wodoodporne.
Inne korzyści kinesiotapingu:
Plastrowanie dynamiczne nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań.
Brak leków farmakologicznych, bezpieczeństwo a także praktycznie zerowa liczba przeciwwskazań klasyfikują kinesiotaping jako nie tylko skuteczną, ale także wyjątkową bezpieczną metodę rehabilitacyjną.
Zapobiegaj kontuzjom, lecz ból, zredukuj napięcie mięśniowe a nawet usuwaj zmarszczki za pomocą plastrowania dynamicznego.
NIE POZWÓL, BY BÓL CZY KONTUZJE CIĘ ZATRZYMAŁY
NEWLOOK'S Institute KONTAKT
Skorzystaj z naszej wiedzy, umów się na wizytę
ZAPOMNIJ O BÓLU
ODZYSKAJ KOMFORT ŻYCIA
Serdecznie zapraszamy
Tel:+48 22 353 73 63
instytut@instytut-urody.com
pon - pt: 9 - 21
sobota: 9 - 17