Termolifting (thermolifting) to innowacyjna metoda wykorzystywania ciepła w zabiegach odmładzających i pomagających odzyskać jędrność. Poniżej odpowiadamy na następujące pytania:
Czym jest termolifting i jak działa?
Jak przebiega zabieg termoliftingu?
Dla kogo przeznaczony jest termolifting?
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Kiedy pojawiają się pierwsze efekty i jak długo się utrzymują?
Termolifting (inna nazwa to thermolifting) to zabieg, który wykorzystuje fale radiowe lub światło podczerwone (np. urządzenie Zaffiro) w celu podniesienia temperatury w skórze właściwej. W ten sposób włókna kolagenowe, naturalnie w niej występujące, kurczą się i napinają, a skutkiem tego zabiegu jest napięta i gładka skóra. Co więcej, w trakcie zabiegu fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu, zostają pobudzone do pracy, dzięki czemu następuje naturalna odnowa skóry. Termolifting może być przeprowadzany nie tylko na twarzy, ale także w obrębie pośladków, brzucha, ud czy piersi.
Termolifting przy użyciu fal radiowych (RF) świetnie sprawdza się w przypadku bruzd, owalu twarzy, opadających powiek. Z kolei termolifting na bazie światła podczerwonego stosowany jest często do do skór cieńszych, delikatniejszych z mniejszą ilością tkanki tłuszczowej.. Jednak nie oznacza to, że metody te nie mogą być stosowane zamiennie - o tym, jaki rodzaj termoliftingu będzie odpowiedni dla konkretnego klienta, decyduje kosmetolog po zbadaniu skóry i dokładnym wywiadzie.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FALACH RADIOWYCH
Bez wątpienia termolifting to jeden z najbardziej relaksujących zabiegów w gabinecie kosmetologicznym (poza rytuałami i masażami). W zależności od części ciała, która poddawana jest zabiegowi, oczyszcza się ją z resztek makijażu, potu i innych zanieczyszczeń. Następnie miejsce pokrywane jest odpowiednim preparatem (np. żelem), a specjalista przykłada głowicę emitującą ciepło. Osoba poddawana zabiegowi czuje zatem jedynie przyjemny delikatny masaż ciepłym przedmiotem, a całość trwa około 40 minut. Zaleca się, aby zabieg został powtórzony około 4-8 razy, w odstępie kilku dniowym lub miesięcznym w zależności od technologii.
Z czasem nasza skóra traci jędrność. Jest to związane ze stopniowym zanikaniem nowych włókien kolagenowych w skórze oraz różnymi innymi naturalnymi czynnikami: jak ciąża, przybieranie i tracenie na wadze. Opadający owal twarzy to typowa przypadłość kobiet i mężczyzn w wieku dojrzałym. Termolifting pozwala na zatrzymanie, a nawet odwrócenie tych zmian. Znacząco poprawia jędrność skóry, zwiększając jej gęstość i pobudzając na nowo do produkcji kolagenu. Dlatego zaleca się go wszystkim osobom, które obserwują u siebie zanik jędrności skóry - czy to ze względu na przebytą ciążę, utratę wagi czy wiek.
Ze względu na fakt, że termolifting polega na podgrzewaniu tkanek, znajduje również zastosowanie przy odchudzaniu. Wspomaga naturalne procesy metaboliczne organizmu i stosowany równocześnie z treningami oraz dietą znacząco przyspiesza oczekiwane efekty utraty wagi.
Termolifting nie może być przeprowadzony oczywiście w czasie ciąży, nie jest także wskazany u matek karmiących piersią. Do innych przeciwwskazań należą aktywnie toczące się choroby o podłożu wirusowym i grzybiczym atakujące skórę, choroby autoimmunologiczne i cukrzyca. W skrajnych przypadkach wrażliwej skóry również nie należy decydować się na termolifting. Ogólnie jest to jednak zabieg dobrze tolerowany i nie powodujący podrażnień, okres rekonwalescencji trwa bardzo krótko (parę godzin w przypadku ZAFFIRO) i sprowadza się najczęściej do delikatnego mrowienia w obszarze poddanym zabiegowi.
Termolifting nazywany jest “liftingiem bez skalpela” a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Aby jednak je utrwalić oraz sprawić, aby stanowiły naprawdę dużą różnicę, zaleca się wykonanie serii zabiegów (4-8) w odstępie kilkudniowym lub miesięcznym w zależności od technologii. U osób, które pracują nad utratą wagi możliwe jest wykonywanie zabiegów przez cały okres trwania kuracji odchudzającej połączonej z treningami.
Opinia zostanie opublikowana po weryfikacji przez redakcję.
Teraz nastąpi przekierowanie na naszą stronę w google gdzie także możesz podzielić się swoją opinią...