Google plus
Youtube
Instagram
Facebook

Ostroga piętowa - skuteczna terapia falą uderzeniową   

Zapalenie rozcięgna podeszwowego - ból pięty

Zapalenie rozcięgna podeszwowego to jedna z najczęstszych przyczyn występowania dolegliwości bólowych w okolicy pięty. Rozcięgno to gruba, włóknista tkanka na spodzie stopy, na odcinku od pięty do podstawy palców. Przeciążenia przyczepu rozcięgna podeszwowego i w konsekwencji naderwania włókien rozcięgna powodują reakcję zapalną w okolicy kości piętowej i ból utrudniający chodzenie. Zapalenie powstaje w miejscu gdzie kość pięty łączy się z rozcięgnem piętowym, a więc w strukturze, która napina się i rozluźnia przy każdym kroku i jest narażona na stałe podrażnienia poprzez ucisk.

Ostroga piętowa - przyczyna bólu

Następstwem przewlekłego stanu zapalnego jest tzw. ostroga piętowa, zmiana zwyrodnieniowa powstała w okolicy kości piętowej. Stan zapalny sprawia, że w miejsce przyczepu odkładają się złogi wapienne, które mogą utworzyć wyrośl kostną zwaną ostrogą. Powstaniu ostrogi piętowej towarzyszy ból okolicy pięty, jest on najbardziej nasilony rano, ustępuje w ciągu dnia, ale może znowu nasilić się przy dłuższym chodzeniu czy przeciążeniu.

Na zdjęciach rentgenowskich zazwyczaj widoczna jest dziobata narośl kostna biegnąca od guza piętowego ku przodowi, przypominająca kieł rekina.

Powstawanie ostrogi piętowej

Do podstawowych czynników sprzyjających powstaniu ostrogi piętowej zalicza się:

  • nadwagę,
  • intensywne uprawienia sportów biegowych,
  • podeszły wiek,
  • wykonywanie ciężkiej pracy w pozycji stojącej (ciągłe obciążenie stopy),
  • niewygodne obuwie,
  • nieprawidłowy chód.

Leczenie ostrogi piętowej

Takie dolegliwości wymagają interwencji specjalisty. Poprawa może nastąpić po zastosowaniu prostych ćwiczeń, po odciążeniu piety za pomocą wkładek do butów lub przy zastosowaniu innych nieinwazyjnych metod . Jednak w przypadkach kiedy te zabiegi nie przynoszą żadnych ulgi, terapia falą uderzeniową okazuje się niezwykle skutecznym sposobem leczenia bólu pięty. Fala dociera do uszkodzonej tkanki i stymuluje ją do odnowy.

Zapraszamy na zabiegi terapii fala uderzeniową w leczeniu ostrogi piętowej

Terapia falą uderzeniową Cena

Gwiazdy
Polecamy
   
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.